Akcje i kampanie społeczne
Rozmiar czcionki
- Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu Kiedy na zewnątrz panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie!
- Egzamin strzelecki bieruńskich mundurowych Aby być zawsze gotowym na zagrożenia i dobrze wykonywać swoje obowiązki służbowe, policjanci z Bierunia cyklicznie uczestniczą w szkoleniach i ćwiczeniach. Systematycznie dbają również o podnoszenie swoich umiejętności strzeleckich. Treningi i egzaminy odbywają się pod czujnym okiem policyjnych instruktorów strzelectwa.
- Bieruńscy mundurowi na akademii bezpieczeństwa Policjanci z bieruńskiej komendy wraz z mundurowym z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, włączyli się w działania „Akademii bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Stróże prawa przeprowadzili wraz z przedstawicielami fundacji zajęcia w dwóch szkołach podstawowych, przekazując informacje o zasadach i przepisach ruchu drogowego oraz omawiając tematy szeroko rozumianego bezpieczeństwa w sieci.
- Bezpieczny senior – to świadomy senior! Bieruński profilaktyk spotkał się z seniorami z Dziennego Domu Senior+ w Bieruniu, z którymi poruszył wyjątkowo ważny temat dotyczący ciągle występujących oszustw metodą "na wnuczka". Policjant tłumaczył mechanizmy, jakie stosują przestępcy, by zyskać wiarygodność i współczucie u swojej potencjalnej ofiary.
- Odpowiedzialność karna nieletnich w bieruńskich podstawówkach Bieruński policjant zajmujący się na co dzień profilaktyką społeczną odwiedził uczniów bieruńskich podstawówek. Mundurowy przeprowadzał prelekcje na temat demoralizacji i odpowiedzialności nieletnich za czyny karalne oraz zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci i młodzież spędzają w sieci wiele godzin, a to powoduje, że są narażone na wiele negatywnych zjawisk, które dotyczyć mogą różnych sfer życia.
- Oszustwa „na opał”. Jak nie dać się oszukać! Rozpoczynający się sezon grzewczy to okazja dla oszustów. Przestępcy stosują różne metody działań – zamieszczają w internecie oferty węgla od nieistniejących firm, pobierają zaliczki i znikają. Wszystko po to, aby wyłudzić pieniądze od osób chcących zakupić opał. Rozsądek, ograniczone zaufanie i nie podejmowanie pochopnych decyzji mogą ustrzec nas przed oszustwem.
- Jesień sprzyja włamywaczom - Zamykaj drzwi! nie daj się okraść! Jesienna aura sprzyja włamywaczom. Do zdarzeń dochodzi najczęściej w godzinach wieczornych oraz nocnych. Włamywacze wykorzystują nieuwagę właścicieli, ich nieobecność lub sprzyjające włamaniom okoliczności takie, jak szybciej zapadający zmrok, pogoda lub słabe zabezpieczenie pomieszczeń. Najczęściej łupem złodziei pada gotówka, biżuteria, laptopy, narzędzia i urządzenia elektryczne. Włamywacze pozostawiają też zniszczone drzwi wejściowe lub okna, co jest dodatkową uciążliwością dla okradzionych pokrzywdzonych.
- Chełmscy seniorzy już „znają te numery” Dzielnicowa oraz policyjny profilaktyk spotkali się z najstarszymi mieszkańcami gminy Chełm Śląski. To właśnie seniorzy są grupą narażoną na działanie oszustów, którzy wykorzystują ich ufność i łatwowierność. Chełmscy seniorzy mieli okazję dowiedzieć się jak nie dać się oszustom i uniknąć kradzieży w ramach nowej kampanii społecznej #ZnamTeNumery
- Nie zatrzymał się do kontroli, gdyż posiadał narkotyki Policjanci bieruńskiej komendy prowadzili pościg za kierowcą volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli. Kiedy go zatrzymali okazało się, że mężczyzna posiadał w samochodzie marihuanę. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
- Chełmskie przedszkolaki wiedzą, jak dbać o bezpieczeństwo Jak powinien dbać o swoje bezpieczeństwo każdy maluch, wiedzą najlepiej dzieci z Gminnego Przedszkola nr 1 w Chełmie Śląskim. W placówce tej został zorganizowany quiz dla przedszkolaków z najstarszych grup. Do składu jury zaproszono bieruńskich mundurowych, którzy przyglądali się zdobytym przez dzieci umiejętnościom i oceniali zasób ich wiedzy.