Wiadomości

Uwaga! Od 1 lipca działają wyłącznie nowe numery telefonów Policji

Data publikacji 01.07.2021

Od 1 lipca z każdą jednostką Policji w całym kraju można się skontaktować telefonicznie jedynie wybierając prefiks MSWiA - 47 i numer wewnętrzny komendy, używany do tej pory wyłącznie w wewnętrznej sieci resortowej. Zmianie nie ulega numer alarmowy 112.

W związku z wdrożeniem w całym kraju jednolitego planu numeracyjnego w oparciu o nowy prefiks resortowej sieci telekomunikacyjnej 47, ponad rok temu doszło do kompleksowej zmiany sposobu wybierania oraz kierowania połączeń do stacjonarnych telefonów resortowych podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji, w tym Policji.

Prefiks 47 należy traktować jako jednolity numer kierunkowy do sieci resortowej w skali całego kraju, wybierany zamiast do tej pory używanego numeru kierunkowego w poszczególnych geograficznych strefach numeracyjnych – w przypadku województwa śląskiego: 32, 33 i 34. Zmianie uległy również same numery do poszczególnych komend przy połączeniach wykonywanych z sieci publicznych, zarówno stacjonarnych i komórkowych. Są one teraz identyczne, jak używane do tej pory jedynie w wewnętrznej sieci resortowej.

Dotąd, aby wykonać połączenie z sieci publicznej do jednostki policji, należało znać tzw. prefiks miejski, czyli ciąg cyfr, który poprzedzał numer wewnętrzny telefonu. Dla KPP w Bieruniu prefiks miejski, to „32 8527”. Aby wykonać połączenie do centrali KPP w Bieruniu należało więc z sieci miejskiej wybrać numer 32 8527 200, zaś z wewnętrznej sieci resortowej 8527 200. Po wprowadzeniu prefiksu 47, numer miejski będzie różnił się od resortowego jedynie tymi dwoma początkowymi cyframi i będzie wyglądał tak: 47 8527 200.

Taki też numer (w zależności od operatorów z prefiksem międzynarodowym - dla Polski +48), będzie widoczny na wyświetlaczach telefonów osób, do których zadzwonią policjanci lub urzędnicy z numerów resortowych. Prosimy o zapamiętanie, że dotychczas nieznany numer strefy numeracyjnej 47, jest obecnie prefiksem, jakim posługują się wszystkie służby podległe MSWiA, w tym Policja, czy np. Straż Pożarna i nie należy obawiać się ich odbierania.

DOTYCHCZAS UŻYWANE NUMERY TELEFONÓW OD 1 LIPCA 2021 ROKU SĄ NIEAKTYWNE.

Nowe numery do poszczególnych komórek organizacyjnych Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu znajdują się na stronie internetowej jednostki, a także na stronie BIP w zakładkach o danych teleadresowych.

Powrót na górę strony