Rekrutacja

Zostań jednym z nas

Wczoraj bieruńscy mundurowi odwiedzili uczniów klas trzecich z Liceum Ogólnokształcącego w Bieruniu. Spotkania z młodzieżą odbyły się w ramach kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem”. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda rekrutacja i gdzie można znaleźć wszelkie informacje związane z naborem.

W ramach trwającej kampanii promocyjno-informacyjnej „Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem” wczoraj bieruński profilaktyk spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Bieruniu. Uczniowie klas trzecich, mieli okazję dowiedzieć się, jak wygląda służba w naszej formacji. Istotą spotkania było przede wszystkim przybliżenie młodzieży, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz jakie możliwości daje służba w tej formacji. Mundurowi podkreślili fakt, że w codziennej służbie policjanta bardzo ważna jest chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, empatia oraz duża odporność psychiczna, gdyż na co dzień stróże prawa spotykają się ze stresującymi sytuacjami, które niejednokrotnie zagrażają życiu lub zdrowiu. Przytaczając ciekawe przykłady z własnego wieloletniego doświadczenia zawodowego stróże prawa przekonywali uczniów, że satysfakcja z wykonywanej pracy rekompensuje minusy służby.

W zakładce ZOSTAŃ POLICJANTEM znajduje się kompendium wiedzy o tym, jak zostać policjantem, czyli wszystkie niezbędne informacje m.in. o postępowaniu kwalifikacyjnym i jego etapach.

Zachęcamy również do polubienia fanpage'a Zostań śląskim policjantem - oficjalnego profilu Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach na portalu Facebook, gdzie pojawia się wiele informacji związanych z rekrutacją do służby w Policji.

Powrót na górę strony