Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 10.06.2024

W piątek, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz, czy są trzeźwi. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

W ramach działań bieruńscy policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach powiatu. Głównym celem prowadzonych przez mundurowych działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców.

Podczas piątkowych działań, bieruńscy policjanci skontrolowali 51 pojazdów, ujawniając 43 przypadki, w których kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Apelujemy o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze.

Powrót na górę strony