Inauguracja policyjnego spotu - „Stop Przemocy Rówieśniczej”
Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu wspólnie z Powiatowym Zespołem Szkół w Bieruniu połączyli swoje siły aby dotrzeć do jak największej liczby osób i edukowania ich w zakresie przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Kreatywne podejście bieruńskich mundurowych, którzy przekonali do tej inicjatywy entuzjastycznych młodych ludzi sprawiło, że 11 grudnia swoją premierę ma spot, który będzie wykorzystywany podczas spotkań i zajęć profilaktycznych z młodzieżą szkolną.
W środę (11 grudnia) w Powiatowym Zespole Szkół w Bieruniu odbyła się oficjalna inaugruacja spotku profilaktyczno - informacyjnego promująca skuteczne zapobieganie przemocy. Jej priorytetem jest dotarcie do jak największej liczby osób z przesłaniem piętnującym przemoc rówieśniczą.
Policjanci wspólnie z uczniami jednej z klas Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu wzięli udział w produkcji filmiku. Kręceniem scen oraz montażem zajęli się bieruńscy mundurowi.
Zaproszeni na inauguracje spotu goście, grono pedagogiczne oraz młodzież ze szkoły po raz pierwszy obejrzeli spot „Stop Przemocy Rówieśniczej”. Przed emisją, wysłuchali prelekcji na temat hejtu. Mundurowi wraz z pedagogiem szkolnym stworzyli plakaty oraz ulotki dotyczące przemocy rówieśniczej, czym jest, jakie są rodzaje przemocy oraz gdzie należy szukać pomocy.
Coraz więcej doniesień medialnych oraz zgłoszeń dotyczących brutalności i bezwzględności w postępowaniu młodych ludzi, głównie wobec rówieśników, wymuszają potrzebę zintensyfikowania wszelkich działań, zarówno edukacyjnych, jak i profilaktycznych. Zwiększenie świadomości młodzieży na temat zachowań, które są przemocą – nie tylko fizyczną, zwrócenie uwagi na problem przemocy w klasie, szkole, na boisku, w domu czy w sieci to jeden z głównych celów policyjnej profilaktyki. Nie lada wyzwaniem jest jednak dotarcie z tym przekazem do młodych ludzi. W ten sposób w bieruńskiej komendzie zrodził się pomysł na nakręcenie wspólnie z młodzieżą z Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu spotu profilaktycznego, gdzie główne role zagrali uczniowie.
Przemoc rówieśnicza – gdzie szukać pomocy?