Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 21.09.2023

Wczoraj, w całym kraju prowadzona była policyjna akcja pod kryptonimem „Prędkość". Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości oraz czy są trzeźwi. W dalszym ciągu nadmierna prędkość jest jedną z podstawowych przyczyn wypadków na drogach.

W ramach działań bieruńscy policjanci dokonywali pomiarów prędkości w różnych punktach powiatu. Głównym celem prowadzonych przez mundurowych działań, było zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „grzechy” kierowców. Podczas wczorajszych działań, bieruńscy policjanci skontrolowali 27 pojazdy, ujawniając 25 przypadków, w których kierowcy przekroczyli prędkość. Ponadto w dniu wczorajszym doszło do czterech zdarzeń drogowych. W akcji wzięło udział 6 policjantów drogówki.

Apelujemy o rozważną jazdę, unikanie brawury i ryzykownych manewrów, które prowadzą do tragedii. Ściągnijmy nogę z gazu i dostosujmy prędkość jazdy do obowiązujących przepisów i warunków panujących na drodze.

Na zdjęciu widzimy policjanta oraz radiowóz

Powrót na górę strony