Wiadomości

Bieruńscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym, który dodatkowo posiadał narkotyki

Data publikacji 18.09.2023

Bieruńscy policjanci zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który był poszukiwany listem gończym i miał odbyć swoją karę w więzieniu. Mundurowi ujawnili przy nim marihuanę, amfetaminę oraz efedrynę. Mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków.

40-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, chcąc za wszelką cenę uniknąć kary więzienia. Za mężczyzną został wydany list gończy przez tyski sąd. Bieruńscy mundurowi zatrzymali 40-latka w Imielinie, gdy ten stał nieruchomo za drzewem. Jak się szybko okazało poszukiwany miał przy sobie marihuanę, amfetaminę oraz efedrynę. Mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 3 lat więzienia. Poszukiwany, po wykonanych czynnościach procesowych, trafił za kratki.

Zgodnie z art.62 ust.1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, kto posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Przestępstwem jest posiadanie nawet niewielkiej ilości narkotyku.

Na zdjęciu widzimy policjanta trzymającego zatrzymanego poszukiwanego listem gończym

Powrót na górę strony