Wiadomości

4 tysiące złotych mandatu za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 11.09.2023

Policjanci bieruńskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującemu bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 61 km/h. Do naruszenia limitu doszło bowiem w obszarze zabudowanym. Oprócz utraty uprawnień, 26-latek dostał mandat w wysokości 4000 złotych, a na jego konto trafiło aż 14 punktów karnych.

Nie od dziś wiadomo, że prędkość to najczęstsza przyczyna wypadków drogowych, dlatego też dla policjantów ruchu drogowego kontrole prędkości to podstawa. Dyscyplinowanie uczestników poruszających się po drogach, którzy swoją postawą zagrażają bezpieczeństwu, to ważny czynnik, mający wpływ na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Działania policjantów realizowane są w różnych miejscach każdego dnia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bieruńskiej komendy, dokonując pomiaru na drodze krajowej nr 44 w Bieruniu, zmierzyli prędkość kierowcy bmw, który rażąco przekroczył obowiązujący tam limit. 26-letni mieszkaniec Libiąża pędził z prędkością 111 km/h w obszarze zabudowanym. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna już wcześniej został zatrzymany za przekroczenie prędkości. W związku z wprowadzonymi z dniem 17 września 2022 roku przepisami o tzw. recydywie, pirat drogowy ukarany został mandatem - tym razem w kwocie aż 4 tysięcy złotych oraz 14 punktami karnymi. Mundurowi zatrzymali też jego prawo jazdy.

Po raz kolejny apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także uważali, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie nie tylko wymagają tego przepisy, ale i zdrowy rozsądek. Pamiętajmy, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za nas samych, ale również za innych uczestników ruchu drogowego!

Na zdjęciu widzimy mandat karny w kwocie 4 tysięcy złotych

Powrót na górę strony