Wiadomości

Ostatnia szansa, by bezpłatnie sprawdzić światła!

Data publikacji 02.12.2022

Jutro kierowcy po raz ostatni będą mogli sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach w ramach trwającej akcji "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo". Kampania ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

Prawidłowe działanie świateł jest uwarunkowane, poza ich ogólnym stanem technicznym, właściwym ustawieniem wysokości, prawidłowym rozkładem granicy światła i cienia oraz emitowanym natężeniem. Wymienione elementy często wymagają profesjonalnej oceny i dlatego, w ramach prowadzonej kampanii "Twoje światła - Nasze bezpieczeństwo", jutro (03.12.) kierowcy będą mieli ostatnią szansę na to, by na wybranych stacjach kontroli pojazdów całkowicie bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.

Przypominamy, że sprawne światła mają wpływ na bezpieczeństwo zarówno kierującego pojazdem, jak i pozostałych uczestników ruchu, w szczególności pieszych.

Wszelkie nieprawidłowości związane ze światłami pojazdu mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi i jej poszczególnych części albo prowadzić do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy kierowców do nieodpłatnego sprawdzenia oświetlenia w swoich samochodach na następujących stacjach diagnostycznych działających na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego:

  • Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów - Bieruń ul. Turystyczna 2c
  • Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Traver - Bieruń, ul. Węglowa 133
  • Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów ROMAX - Lędziny ul. Lędzińska 40
  • Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów MaxCar – Imielin ul. Liliowa 1
  • Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów Auto-Kompleks-Serwis – Chełm Śląski ul. Chełmska 5
Powrót na górę strony