Wiadomości

Kontrole autokarów na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego

Data publikacji 19.05.2022

Wszystkim zainteresowanym przeprowadzeniem kontroli autokaru i kierowcy przed wyjazdem zorganizowanej grupy dzieci lub dorosłych przypominamy, że na terenie powiatu bieruńsko-lędzińskiego czynność tę policjanci ruchu drogowego przeprowadzają w wyznaczonym na stałe punkcie tj. na ulicy Warszawskiej w Bieruniu - pod wiaduktem kolejowym, w miejscu przeznaczonym do ważenia pojazdów. O konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokaru prosimy poinformować z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Kontrole autokarów policjanci z bieruńskiej drogówki prowadzą nie tylko w okresie wakacji, czy ferii zimowych. Konieczność przeprowadzenia tej czynności można zgłaszać w ciągu całego roku, kierując się kilkoma podstawowymi zasadami.

Zgłoszenia kontroli można dokonać w formie pisemnej na adres Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu: ul. Turystyczna 1a, 43-155 Bieruń lub mailowo: rd@bierun.ka.policja.gov.pl. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu mamy szansę uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

W zgłoszeniu należy podać:

  • datę i godzinę podstawienia autokaru,
  • liczbę autokarów,
  • numer telefonu do kontaktu

Kontrole odbywają się na ulicy Warszawskiej w Bieruniu - pod wiaduktem kolejowym, w miejscu przeznaczonym do ważenia pojazdów.

Aby nie dublować wielokrotnie zgłoszeń o kontroli, uprasza się o wydelegowanie osoby odpowiedzialnej za zgłoszenie chęci przeprowadzenia kontroli.

Informujemy, że może mieć miejsce sytuacja, kiedy patrol Policji skierowany na obsługę zdarzenia drogowego nie stawi się w wyznaczonym czasie w miejscu kontroli. W takim wypadku należy skontaktować się telefonicznie z dyżurnym KPP Bieruń (tel. 47 852 72 55).

Powrót na górę strony