Wiadomości

Tour de Pologne – utrudnienia w ruchu w powiecie bieruńsko-lędzińskim

Data publikacji 01.08.2019

We wtorek 6 sierpnia br. przez powiat bieruńsko-lędziński przebiegać będzie etap 4. wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. W związku z tym wydarzeniem powstaną czasowe utrudnienia w ruchu. Apelujemy do kierowców, by w tym dniu wyjazdy planować przed, bądź po planowanym czasie zamknięcia dróg.

We wtorek 6 sierpnia będzie miał miejsce 4. etap tour de Pologne: Jaworzno – Kocierz. Trasa tego etapu została wytyczona m.in. przez teren Imielina i Chełmu Śląskiego. Utrudnienia w ruchu wystąpią na drogach wojewódzkich DW 934 (ulice Imielińska i Chełmska) i DW 780 (ulica Górnośląska) oraz na drodze powiatowej w Chełmie Śląskim (ulica Śląska). Trasa ta na czas przejazdu peletonu zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wjazd na teren Imielina od strony Mysłowic organizator przewiduje na godz. 11.30. Planowany całkowity czas zamknięcia tej trasy zawiera się w godzinach od 11.30 do 13.00. Do czasu przejazdu peletonu, w miarę możliwości na DW 934 oraz DW 780 dopuszczalny będzie ruch poprzeczny, co oznacza, że ulice Imielińską, Chełmską i Górnośląską będzie można „przeciąć”, jednak w żadnym wypadku nie będzie dopuszczalne poruszanie się w jej ciągu, czyli podłużnie.

W trakcie wyścigu i zamknięcia tras poszczególnych jego etapów zalecamy objazdy. W dniach od 4 do 7 sierpnia od godz. 8.00 do zakończenia poszczególnych etapów w KWP w Katowicach uruchomione zostaną dwie infolinie obsługiwane przez policjantów śląskiej drogówki. Pod numerami telefonów: 32 200 1988 i 32 200 1684 będzie można uzyskać informacje o wszelkich utrudnieniach w ruchu związanych z organizacją wyścigu.

Apelujemy do kierowców o taką organizację wyjazdów, aby przez miejsca wyznaczone do wyścigu przejeżdżać przed lub po planowanym czasie zamknięcia drogi. Apelujemy również o zachowanie ostrożności, rozsądku i stosowanie się do poleceń policjantów i innych osób wyznaczonych do zabezpieczenia wyścigu.

Powrót na górę strony