Aktualności

Sprawca niebezpiecznego manewru na przejściu dla pieszych w Bojszowach w rękach bieruńskich policjantów

Data publikacji 17.06.2021

Tuz po otrzymaniu informacji o zamieszczonym w sieci filmie z niebezpiecznym zachowaniem kierowcy, który spowodował zagrożenie dla dwóch przechodzących przez przejście dla pieszych chłopców, policjanci z bieruńskiej komendy rozpoczęli postępowanie w tej sprawie. Sprawca zdarzenia został już ustalony, a policjanci wykonali z nim niezbędne czynności. O dalszym losie kierowcy zdecyduje teraz prokurator i sąd.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Gościnnej w Bojszowach. Kierowca, omijając inne samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych, omal nie potrącił przechodzących przez "pasy" nastolatków.

W przypadku potwierdzenia, że doszło do przestępstwa narażenia pieszych na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, mężczyźnie będzie groziła kara do 3 lat więzienia.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę sprawę. Musimy pamiętać, że za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiadamy wszyscy i każdy może przyczynić się do tego, by kierowcy, którzy łamią prawo, nie czuli się bezkarni.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie reagujesz-akceptujesz!

 

Czerwony krzyż i napis: "nie reagujesz akceptujesz"

Powrót na górę strony